Okolica - Domki AGA

AGA

Przejdź do treści

Menu główne:

Mola spacerowe
Dużą atrakcją jest przystań rybacka oraz cztery mola spacerowe. Dwa z nich wybiegają na około 100 metrów w morze, a trzecie jest jednym z nielicznych, a może jedynym prywatnym molem w Polsce, na końcu którego znajduje się urokliwa kawiarnia i restauracja z jedynym takim widokiem w Ustroniu Morskim.
Przystań rybacka w Ustroniu Morskim wyposażona jest w wyciąg linowy. O poranku kutry wypływają na wody Bałtyku, a po południu lub wieczorem wciągane są za pomocą wyciągarki linowej na plażę. Zarówno przystań rybacka, jak i stojące na plaży kolorowe kutry, są atrakcją turystyczną Ustronia Morskiego.
Kościół parafialny
Warty uwagi jest też kościół parafialny w Ustroniu Morskim. Kościół wybudowany został w 1990 roku,w stylu nawiązującym do neogotyku, przez co doskonale dopasowano jego sylwetkę do dawnego kościoła (byłej kaplicy protestanckiej - rozebranej przez władze państwowe w latach 50-tych).
Ekopark Wschodni
Ekopark Wschodni w Kołobrzegu jest parkiem chronionym ze względu na występowanie tam wielu gatunków ptaków (około 80). I ogólnie bardzo pięknej i bogatej fauny i flory. Sam krajobraz jest bardzo zachęcający. Możemy tam spotkać między innymi orlika pospolitego czy kruszczyka rdzawoczerwonego, a także żurawie. Również łabędzie nieme miały tu gniazda swego czasu.
Latarnia morska w Gąskach
Latarnia w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX wieku, osiąga wysokość 50,2 metra. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. Latarnia jest usytuowana w centrum wsi, u podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. Latarnia została wpisana do rejestru zabytków.
Latarnia morska w Kołobrzegu
Pierwsze światło latarni morskiej w Kołobrzegu zapalono w 1666 roku. Świeciło ono jednak okresowo, wyłącznie w czasie oczekiwania na przybycie statków. Na stałe światło latarni kołobrzeskiej zapalono dopiero 200 lat później, służył temu maszt z wysięgnikiem zamontowanym na stacji pilotów. Palono na nim lampy Fresnela na olej rzepakowy, zużywając rocznie 77 kg tego paliwa. W 1899 roku podwyższono światło latarni poprawiając tym samym jej widzialność. Kolejną zmianę wprowadzono w 1909 roku, zastosowano wówczas gazowe źródło światła na wysokości 25 metrów w nowo wybudowanej wieży murowanej. Zasięg latarni wzrósł wówczas do 12 Mm. Zniszczona w czasie działań wojennych w 1945 roku latarnia wkrótce została odbudowana. Wieżę jej wzniesiono wykorzystując konstrukcję dawnego fortu stojącego u wejścia do portu w Kołobrzegu.
Ogrody Hortulus w Dobrzycy
Hortulus Dobrzyca to: największa w regionie Szkółka Roślin Ozdobnych, Centrum Ogrodnicze, Market - Ogród i Galeria, Ogrody Tematyczne. Hortulus to obszerny kompleks zawierający jedyne ogrody tematyczne w Polsce udostępnione do zwiedzania.
Ogrody są podzielone tematycznie. Są wśród nich ogrody klasyczne: japoński, francuski, śródziemnomorski oraz te związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe, jak ziołowy, czy warzywny.
Aquapark w Ustroniu Morskim
Centrum Sportowo Rekreacyjne Helios oferuje baseny zewnętrzne, sezonowe oraz baseny wewnętrzne - kryte, a na terenie kompleksu wiele basenowych atrakcji.
Park linowy
Na dzień dzisiejszy udostępniono siedem tras zróżnicowanych pod względem trudności, długości oraz ilości przeszkód. Łącznie wszystkie trasy to prawie 1200m znakomitej zabawy urozmaiconej 110 przeszkodami, co plasuje park linowy jako jeden z największych w Polsce oraz stawia go na pierwszym miejscu w Polsce jak i w europie pod względem różnorodności przeszkód (każda trasa inna i jako jedyni w Polsce oferują przejażdżkę GOKARTEM PO LINIE).
Kompleks bunkrów w Ustroniu Morskim
31 Bateria Artylerii Stałej położonej w lesie, wzdłuż brzegu morza od miejscowości Wieniotowo do ujścia rzeczki Czerwonej. Baterię utworzono w 1954 a rozwiązano w latach 80-tych. Miała bronić wejścia do portu Kołobrzeg od strony wschodniej.
Ścieżka rowerowa
rzeczka czerwona
Muzełum oręża polskiego :)
Park Pomerania - Rodzinny park rozrywki
Oceanarium w kołobrzegu
sky park
Splat-Shot Paintball
Ul. Bolesława Chrobrego 19a
78-111 Ustronie Morskie
+48 94 351 57 20
+48 602 806 473
grazyna.piatkiewicz@wp.pl
+48 94 351 57 20
+48 602 806 473
grazyna.piatkiewicz@wp.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego